Zdravé torty

je rodinné cukrárske štúdio pod vedením Katky, ktoré pečie torty z prírodných a prirodzene bezlepkových surovín pochádzajúcich od malých prvovýrobcov s domáckou, nenapodobiteľnou chuťou a citlivo kombinovaných pre ľahké trávenie. Všetky torty sú prirodzene bezlepkové, zároveň môžu byť aj - bezmliečne - vegan - nízkosacharidové - dia - detské - nízkohistamínové. Pre zachovanie chuťovej jedinečnosti a vysokej kvality torty, cukrárske štúdio pracuje primárne na konkrétne objednávky.

Milý maškrtník, v čase od 22.06.2024 do 07.07.2024 bude cukrárske štúdio zatvorené. Teším na Vás po tomto termíne. Katka

Jedinečnosť spája

Jedinečnosť spája

Jedlo je vašou vášňou, vychutnávate si každé sústo, skúmate jeho tóny a pôvod použitej ingrediencie.
Radi by ste si kúsok sladkého zážitku vychutnali aj so svojimi blízkymi najmä vo svoj veľký sviatok.

Nemusíte mať obavy, ste na správnej adrese, práve listujete stránky labužníčky, pre ktorú je jedlo vášňou a s rovnakou vášňou pretavuje svoje chuťové zmysly do sladkých diel.

A keďže nie som továreň, som malinká manufaktúra, Vaša torta dostane všetku potrebnú dávku pozornosti a precítenia.
Presne takú ako keď varíte obed svojej milovanej osobe.

Rozumiem svojmu remeslu

Rozumiem svojmu remeslu

Skúsenosti, vlastné prežitky, neustále vzdelávanie saneodmysliteľnou súčasťou môjho sladkého biznisu.
Rozumiem vám.
Aj ja som mamou, dvoch chlapcov, ktorým výživnosti ukrývam aj koláčoch, aby prirodzene navnímali skutočné a kvalitné jedlo.
Zároveň mám náročné telo, ktoré skúša moju trpezlivosť a zistené intolerancie ma prijímajú zamyslieť sa nad každou použitou surovinou a ich kombináciou .. je to celkom veda , avšak po rokoch sa mi darí v tomto svete potravín orientovať tak, aby telo a myseľ boli spokojné. Týmto sa aj pečenie sladkostí stalo prirodzenou súčasťou môjho života.
Napĺňa ma vymýšľať kombinácie chutí, ktoré tvoria spolu harmóniu a zároveň majú pozitívne zdravotné účinky.

Preto je každá moja torta unikátnym jedinečným dielom, na ktorú nieje možné násť recept v žiadnej kuchárskej knihe.

Ako chutí torta z mojej dielne?

Ako chutí torta z mojej dielne?

Spomínate si na lahodnosť jahody, ktorú si vypestujete sami v záhradke, alebo kúpite od tetky od vedľa, ktorá ich pestuje pre malý okruh zákazníkov? Cítite ten rozdiel oproti jahodám kupovaným vo veľkom obchode?
Presne takto chutí moja torta .. čisto, prírodne, domácky a s nenapodobiteľnou chuťou.

Navyše, k torte obdržíte ešte jeden bonus – s ľahkosťou vyhoviete všetkým svojim hosťom, nakoľko ich prípadné potravinové obmedzenia nie sú pre Vás žiadnou prekážkou a spoločne si vychutnáte chute, ktoré budú pre všetkých novým príjemným zážitkom.

A kto by nechcel byť pohostinnou kráľovnou a kráľom svojho dňa, na ktorých budú hostia s láskou spomínať ?

Príroda je mocná čarodejka

Príroda je mocná čarodejka

Práca s prírodnými surovinami je malá alchýmia, výsledok nikdy nieje úplne rovnaký. Šľahačka pochádzajúca z voľne pasúcich sa kráv chutí v lete inak ako v zime, rovnako však s plnou vôňou a chuťou. Niekedy si z nej len tak uchlipnem a mysľou sa prenesiem priamo na pasienky. Kakaový prášok z ekvádorských plantáží, kde sa o plody, z ktorých vznikol, s láskou starali miestni farmári, svojou intenzívnou vôňou láka si urobiť teplé kakao, zababušiť sa do postele a leňošiť .. Sladkosť jahôd získaná vďaka jarnému slniečku pôsobí ako balzam na dušu .. jemne s nimi manipulujem, akoby som hladila malé bábätko, sú totiž rovnako zraniteľné.
Koláč, ktorý upečiem z týchto surovín je pre mňa darom a zároveň liekom, vďačím zaň matke prírode a ľuďom , ktorí mi ich s láskou zabezpečili .. A ja ho s láskou odovzdám ďalšiemu maškrtníkovi, na spríjemnenie jeho dňa ..

a jej suroviny

a jej suroviny

Torta z mojej dielne je prirodzene bezlepková, sladená výlučne prírodnými sladidlami, citlivo skombinovaná pre ľahkú stráviteľnosť a príjemným pocitom po zjedeni svojej porcie.
Na každý tortový korpus mám vytvorenú svoju jedinečnú zmes z prirodzene bezlepkových múk. Je ich naozaj mnoho a práve preto mi dovoľujú s korpusmi doslovne čarovať.
Medzi moje najpoužívanejšie patria gaštanová, mandľová, kokosová, maková, liesková, makadamová, ciroková, jemná ryžová, banánová, tapioková alebo ovsená.
Tieto múky , ktoré sú nielenže prirodzene bezlepkové, majú extrahovaný tuk, tým obsahujú viac vlákniny, sú delikátnejšie a výborne sa dopĺňajú s mojimi vlastnoručne varenými plnkami.

sú aj v torte pre oslávenca.

sú aj v torte pre oslávenca.

Na kakaový prášok, čokoládu, panenský kokosový olej mám svojich overených dodávateľov, ktorí sú zárukou, že výrobky pochádzajú z fair trade podmienok a ich lahodná chuť tomu nasvedčuje.
Mliečne výrobky, oriešky, med, mak a vajíčka si nakupujem od lokálnych dodávateľov.
Smotanu a tvaroh v mojej torte dodala kravička, ktorá sa pásla na pasienkoch. Preto chutí inak v lete ako v zime. Neobsahuje stabilizátor. Preto vydrží naozaj len pár dní, tá chuť je však neopísateľná
Zo slovenských lieskovcov, mandlí, vlašškých orechov si vyrábam vlastné orieškové maslá, ktoré sú súčasťou plnky.
Ovocie na torte rastie v našich sadoch a farmách, kvietky sú jedlé, prípadne živé pestované v známom prostredí.

Poslanie

Poslanie

"Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie.“
La Rochefoucauld

©2018 vytvorené značkou Zdravé torty od Katky. Všetky práva na obsah vyhradené.
Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok | Ochrana osobných údajov